За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Огляд бездротового маршрутизатора Vinga WR-N300U High Power: чи варто переплачувати

img

Огляд і тестування бездротового маршрутизатора Vinga WR-N300U High Power: чи варто переплачувати

На слуху вже промайнуло досить багато варіантів продукції Vinga, і все ж список переглянутого явно не буде повним без потужного роутера. Як правило, всі пристрої цього бренду відрізняються високою якістю і прийнятною ціною, і це не дивно, адже бренд серйозно зібрався закріпитись на ринку. Але дорогий Vinga WR-N300U High Power в лінійці маршрутизаторів цієї компанії вимагає більш пильної уваги, адже його ціна досягає 49 $ (1299 грн).

Специфікація

Що стосується оформлення упаковки, то тут все якраз класично для цієї фірми, що підтверджує вірність традиціям. На упаковці чіткий якісний малюнок з цілком зрозумілим і доступним текстом, який розповідає про можливості та переваги даного пристрою.

Всі деталі в упаковці закріплені нерухомо, а значить транспортування пройде вдало, за збереження виробу можна не хвилюватися.

Товар укомплектований блоком живлення S12B23-120A100-04, кабелем Ethernet і трьома антенами, які легко встановити самому.

Зовнішній вигляд і апаратна платформа

Новаторський підхід виробника помітний в корпусі - маршрутизатор нагадує гоночну машину. Для посилення ефекту дизайнери змішали глянцевий з матовим на покритті - результат вражає. Правда доведеться попрацювати в плані прибирання - пил і відбитки добре помітні.

На фронтальну частину винесені індикатори, які сигналізують про режими роботи маршрутизатора. Для наочності у кожного з них є підпис, і у тих, хто знайомий з роботою подібних пристроїв, проблем з розпізнаванням значення кожної лампочки не буде. Позаду розташовані три роз’єми для під’єднання антенн і 100 мегабітний порт Ethernet. Є також один інтерфейс USB 2.0, кнопки ввімкнення мережі і перезавантаження. Також з цієї сторони знаходяться вхід інтернету Wan, 4 Lan порти і перемикач режиму роботи. Ось в цьому перемикачі і є секрет продукту. Він має три положення - на 100 мВт, на 250 мВт і на 500 мВт. За рахунок цього можна істотно підняти потужність сигналу і зробити його стабільним, що дуже зручно для великих територій або екранованих простінків.

Для дотримання правильного режиму температури тут також все продумано. Завдяки спеціальним отворам з боків, гаряче повітря всередині корпусу замінюється прохолодним. Цьому також сприяють невисокі ніжки, які піднімають роутер над поверхнею. Вони прогумовані для безпечної міцної установки на будь-яку, навіть ніжну поверхню. Ще знизу можна побачити інформацію про логін та пароль, задані спочатку і адресу переходу до веб-налаштувань. Кнопкою перезавантаження логін і пароль замінюються на заводські, після чого краще замінити їх самостійно.

Сама модель заснована на мікрочіпі MediaTek MT7620A з невеликим охолоджувачем. Головне завдання чіпа - забезпечувати роботу бездротових і дротових трансляторів і їх взаємозв'язок. Налаштування можна записувати на вбудовану флеш пам'ять об'ємом 8 Мб. В основі мікросхеми - твердотілі конденсатори.

Як налаштувати маршрутизатор

З початком налаштувань знайомі, мабуть, всі - потрібно зайти на сторінку 192.168.1.1 і вписати туди логін і пароль, які за умовчанням однакові - просто ввести слово admin. Після цього, за допомогою майстра установки, можна покроково налаштувати все без додаткових підказок. В налаштуваннях можна обрати режим роботи, ввести придумані логін і пароль.

Але це тільки базовий рівень налаштувань, далі якщо треба перейти до більш глибоких нюансів, є ручні інструменти WAN і LAN. Можна окремо конфігурувати IPv6, переключити потужність апаратно Tx Burst, обрати свої пункти безпеки, обмежити або розширити кількість підключень, подивитися, скільки пристроїв у мережі, переналаштувати мову, або створити чи завантажити вже готові налаштування.

Розташування функцій просте і доступне для розуміння, але якщо все ж щось не так, можна заглянути в підказку справа.

Тестування

Для більш чіткого розуміння можливостей пристрою його тестували в абсолютно різних умовах при бездротовому і дротовому підключенні, перевірено зв'язок між роботою дротової і бездротової мережі.

Для випробувань створили максимально сприятливі умови:

  • Створили безперешкодні розташування з'єднуючих пристроїв;

  • Від точки до точки зберігалося відстань 2 м;

  • Сигнал проходив на частоті 2,4 ГГц;

  • Пропускну здатність дротового підключення перевіряли при вхідній швидкості 1 Гбіт / с.

 

Перевіряли здатності мережі в режимі 802.11n з шифруванням WPA2 і частотою 2,4 ГГц. Порівнюючи маршрутизатор з Vinga WR-N300 Long Range з більш високого N300 класу, були отримані такі результати: середній показник передачі у Vinga WR-N300U High Power трохи вище - 130 Мбіт/с проти 128 Мбіт/с, тоді як максимальний 71 проти 94 Мбіт/с. Середнє значення розраховувалося за сумою значень, а максимальні обиралися тільки пікові, тому така різниця.

При перевірці пропускної здатності випробуваний об'єкт видав 179 Мбіт/с, а максимальну 93 Мбіт/с, це при обмеженні максимальної швидкісті портів в 100 Мбіт/с. При цьому конкурент видав показники 169 і 95 Мбіт/с. Особливих відмінностей в спеціально створених умовах не спостерігалося. При цьому швидкість передачі склала 95 Мбіт/с середніх і 49 Мбіт /с.

Також була протестована робота маршрутизатора з SSD через порт USB 2.0.Тест показав швидкість читання 11,2 МБ / с, а швидкість запису 3,94 Мбіт / с. Для USB 2.0 це дуже хороший показник. Таким чином, можна організувати мережевий накопичувач.

Підсумки

Як і у кожного продукту, створеного за новими технологіями, у Vinga WR-N300U High Power є і сильні, і слабкі сторони. Його безперечною перевагою вважається наявність підсилюючих антен та інтерфейсу USB 2.0.

Найкориснішою особливістю маршрутизатора є можливість посилення сигналу в п'ять разів - до 500 мВт. Це можна зробити як пронрамним способом, так і просто перемикачем режиму на корпусі. Завдяки цьому сигнал проходить навіть за наявності шумів і перешкод.

Однак є і фактори, які можуть влаштувати не всіх. Наприклад, швидкість порту Ethernet обмежена 100 Мбіт /с, а вартість маршрутизатора досить висока. Великої різниці з менш дорогими товарами в порівняльних тестах виявлено не було. Тому дана модель повинна привернути увагу в першу чергу тих, кому цікаво істотне посилення сигналу. Ну і звичайно, її неможливо не помітити, коли шукаєш щось оригінальне зовні, щоб вписати в сучасний інтер'єр.

Важливі переваги:

  • Підняття потужності передачі до 500 мВт

  • Оригінальний зовнішній вигляд;

  • Міцна і надійна збірка;

  • Простий і зрозумілий спосіб настройки;

  • Можливість підключення зовнішніх накопичувачів;

  • Підтримка протоколу IPv6;

  • Вбудований брандмауер.

30.11.2017 482
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!