За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Огляд і тестування ігрового ноутбука Acer Predator Helios 500

img

Навіщо в кінці 2018 року купувати дорогий ігровий ноутбук, коли можна зібрати десктопний ПК могутніше і дешевше? Відповідь досить проста: якщо йдеться про високопродуктивний комп'ютер, який необхідно часто перевозити з собою, то людство все ще не вигадало нічого кращого.

Компанія Acer приділяє особливу увагу геймерським лептопам, і сьогодні у нас на тестуванні представник лінійки «Хижаків» - Acer Predator Helios 500.  Перед нами 17,3-дюймова модель з передовою апаратною начинкою, що дозволяє їй на рівних змагатися з багатьма настільними системами. Далі ми детально розповімо, як новинка поводиться в реальних умовах використання і кому вона знадобиться. 



Специфікація

 


Поставка і комплектація


Acer Predator Helios 500 поміщений у велику і важку упаковку з щільного картону з простим оформленням і мінімумом корисної інформації. Є зручна ручка для транспортування.




До нас потрапив зразок для преси, тому разом з ноутбуком ми знайшли тільки великий 230-ватний блок живлення зі змінним кабелем і перехідник для підключення SATA-накопичувачів. Роздрібні версії як мінімум будуть доповнені документацією для користувача. 


Зовнішній вигляд, розташування елементів

Радує, що виробники ігрових ноутбуків перестали використовувати химерний і блискучий на всі боки дизайн, віддаючи перевагу більш стриманим формам. Наприклад, Acer Predator Helios 500 виглядає строго, але його геймерський родовід впізнається з першого погляду. Крім добре відомого логотипу Predator, це підкреслює незграбний корпус і великі вентиляційні решітки, через які видніється розвинена система охолодження. 

 


Спільними для всіх нових високопродуктивних мобільних систем Acer є сині акценти у вигляді контурів логотипу і радіаторів СО, підсвічування клавіатури і тачпада, а також легкого відтінку корпусу. Останній виконаний з чорного матового пластика і доповнений сріблястими вставками навколо «вихлопної» системи. Робоча область і зовнішня боковина кришки дисплея мають гладку фактуру, а основа і рамки навколо екрану - трохи шорсткі. Поверхні вийшли практичними.


У плані масогабаритів перед нами важкий і великий 17,3-дюймовий лептоп. Для нього буде потрібно досить багато простору на столі, і в більшій мірі він розрахований на стаціонарне використання. Ноутбук погано підходить для постійних поїздок на роботу, особливо якщо користуватися громадським транспортом. Але в разі відряджень або просто далеких поїздок, він краще піддається транспортуванню, ніж традиційний десктоп з супутньою периферією.


Рамки навколо екрану досить великі: 21 мм збоку, 24 мм зверху і 34 мм знизу, але особливого дискомфорту це не викликає. Зробити їх меншими просто фізично не можна, інакше кришка була б менше за нижню частину.  Механізм кріплення дисплейного блоку - два металевих шарніри, рознесені краями основи. Вони досить тугі, але вага корпуса сприяє легкому розкриттю однією рукою, та й піднімається він без проблем. 


Максимальний кут розкриття становить близько 135°, тому в більшості сценаріїв використання ніяких проблем виникнути не повинно. Фіксація положення відмінна.

На трьох боковинах Acer Predator Helios 500 можна знайти всі найсучасніші порти введення-виведення в великій кількості. На тильній частині розташувався роз'єм для підключення зовнішнього блоку живлення, HDMI 2.0 і DisplayPort 1.4. Зліва знаходиться RJ45, USB 3.1 Gen 2 і пара USB 3.1 Gen 2 Type-C (Thunderbolt 3). З протилежного боку притулилися два 3,5-мм аудіороз'єми і пара USB 3.1 Gen 2. Засмучує лише відсутність кард-рідера, який міг би стати в нагоді для робочих цілей. І виправдати це браком місця на боковинах просто не можна. Мабуть, виробник вирішив, що пересічному геймеру він не потрібен.

 


Практично плоске днище ноутбука позбавлене різких перепадів висоти. В очі впадає великі вентиляційні решітки, через які всередину системи надходить прохолодне повітря, і панелька з написом Subwoofer. Корпус стоїть на чотирьох помірно великих гумових ніжках, а також на пластиковій опорі, розташованої ближче до передньої частини. Там же знаходяться рознесені краями стереодинаміки.


Для швидкого доступу до апаратної начинки передбачена знімна панель. Для її демонтажу досить викрутити два хрестоподібних гвинти і звільнити засувки. Надалі ми отримуємо доступ до двох вільним слотів для оперативної пам'яті, RAID-масиву з двох M.2 SSD з мідною охолоджуючою пластиною, а також до батареї, під якою знаходиться посадкове місце для 2,5" накопичувача. Щоб дістатися до СО, доведеться демонтувати всю кришку цілком.



Якість збірки Acer Predator Helios 500 - відмінна, як і жорсткість корпусу. Навіть при всьому бажанні причепитися просто ні до чого. Хіба що до невеликої податливості центральній частині кришки дисплейного блоку, але тільки при навмисному тиску. Основа клавіатури і робоча область відчуваються монолітними.

Пристрої введення

Ширина робочої області дозволила встановити повнорозмірну клавіатуру (356 × 124 мм) зі стандартним Num-блоком. Крім звичайних функціональних дій (активуються в поєднанні з кнопкою [Fn]), є додаткова панель програмованих клавіш для швидкого запуску. На кожну з п'яти кнопок можна призначити по три дії. При перемиканні профілів змінюється їх колір підсвічування. А ось надмірно яскраві світлодіодні індикатори над самою клавіатурою «луплять» по очах користувача.



У ноутбуці використовується мембранна клавіатура острівного типу з великим ходом клавіш (2,5 мм). Натискаються вони легко і тихо, з інформативною віддачею. Стандартна розкладка не вимагає звикання. Геймерам сподобається контурне виділення синім клавіш WASD-блоку і блоку стрілок. До того ж останній зручно відділений від основного блоку клавіш. Плоскі ковпачки мають такі розміри: літерні, стрілки, цифровий блок - 15 х 14,5 мм, функціональні - 12,5 х 9,5 мм. У цілому клавіатура однаково добре підходить для ігор і набору тексту.  Нанесення символьних елементів виконано за допомогою довговічного лазерного методу в єдиному оформленні кольору для основних і функціональних клавіш. Є українські та російські літери. Є 4-зонне RGB-підсвічування (16,8 млн. кольорів), що налаштовується. За замовчуванням використовується синій колір. Ілюмінація досить яскрава і рівномірна.  Тачпад як тачпад. Добре виділена середньорозмірних (100 × 63 мм) скляна панель забезпечує легке ковзання і точну обробку торкань. Але ось фізичні кнопки (51,5 × 13 мм) виявилися незручними через наявність бортика між ними і панеллю, за який раз у раз чіпляєшся пальцями. Хоча це абсолютно не критично, з огляду на, що левову частку часу користувач буде використовувати мишку. 


Acer Predator Helios 500 PH517-51 

Також варто згадати контурне підсвічування: виглядає прикольно, але не більше того. При бажанні ілюмінацію можна вимкнути.

Дисплей, веб-камера, звук

У тестовій конфігурації Acer Predator Helios 500 оснащується 17,3-дюймовим матовим IPS-дисплеєм (AUO B173HAN03.1) з роздільною здатністю 1920 x 1080 щільністю пікселів на рівні 129 PPI. Частота розгортки підвищена до 144 Гц. Також є варіант з 3840 x 2160 і стандартною частотою оновлення в 60 Гц. В обох випадках є підтримка технології NVIDIA G-SYNC (у разі з відеокартами від «червоних» - AMD FreeSync), яка синхронізує частоту оновлення екрану зі швидкістю виведення кадрів графічним адаптером, щоб уникнути появи розривів і інших артефактів.



Full HD є оптимальним варіантом для геймерів, тоді як 4K сподобається творцям мультимедійного контенту, де важлива висока деталізація. Усе дуже просто - встановлена ​​відеокарта просто не призначена для гри на надвисоких роздільних здатностях, а задовольнятися 30-40 FPS на настільки дорогій машині навряд чи хтось захоче. А ось у Full HD ми отримаємо понад 60 к/с у більшості проектів на максимальних налаштуваннях графіки.



У цілому дисплей вийшов дуже хорошим. Дизайнерів може і не влаштувати, але геймери буду задоволені: комфортне відтворення кольору, висока контрастність, достатня деталізація і максимальні кути огляду. Діапазону яскравості вистачає для комфортної гри або роботи як в напівтемряві, так і на вулиці під прямими сонячними променями. Благо, покриття екрану не відблискує. У такому разі головне поблизу знайти розетку.

Ключові параметри екрану зведені в таку таблицю:


Над екраном розміщена веб-камера (720p), а поруч знаходяться два мікрофони і індикатор роботи. Якість отриманого зображення - задовільна, але пора вже давно ставити в такі рішення щось серйозніше. Адже цей ноутбук можуть використовувати блогери для стрімів на популярні платформи YouTube і Twitch, де важлива підсумкова картинка.



Аудіопідсистема пристрою заснована на просунутому HDA-кодеку Realtek ALC299, а в корпусі встановлена ​​пара стереодинаміків (на основі з боків, ближче до користувача) і сабвуфер (під глянсовою панеллю). Гучність досить висока, але саме звучання - без претензій на щось незвичайне: є якась об'ємність, трохи низьких частот і непогані середні з високими. Цілком нормально можна кіно подивитися і в ігри пограти. Для музики краще відразу обзавестися якісною гарнітурою. Підкоригувати звук можна за допомогою профілів Acer TrueHarmony в фірмовому ПЗ PredatorSense, а також через утиліту Waves MaxxAudio.  


Апаратна платформа і продуктивність


Acer Predator Helios 500 PH517-51 (NH.Q3NEU.026) оснащений за останнім словом техніки. Усередині встановлена ​​материнська плата на основі чіпсета Intel HM370, який підтримує технологію Intel Wireless-AC, порти USB 3.1 Gen 2, а також пам'ять Intel Optane. Як процесор використовується актуальний 6-ядерний 12-потоковий Intel Core i7-8750H (Intel Coffee Lake-H). Його тактові частоти заявлені на рівні 2,2 - 4,1 ГГц. TDP становить значні 45 Вт. В інших версіях може використовуватися Intel Core i5-8300H (4/8 x 2,3 - 4,0 ГГц) або флагманський Intel Core i9-8950HK (6/12 х 2,9 - 4,8 ГГц). Як і у разі з ASUS ROG STRIX GL702ZC, є варіанти з десктопними чіпами AMD Ryzen 5 2600 (6/12 х 3,4 - 3,9 ГГц) і AMD Ryzen 7 2700 (8/16 х 3,2 - 4,1 ГГц). 

У процесор інтегровано графічне ядро ​​Intel UHD Graphics 630, але тут воно не використовується, оскільки ноутбук має підтримку технології NVIDIA G-SYNC, яка не сумісна з NVIDIA Optimus (здійснює автоматичне перемикання між вбудованою і дискретною графікою). 



Роль мобільного відеокарти дісталася NVIDIA GeForce GTX 1070, яка побудована на базі графічного процесора NVIDIA GP104 (Pascal). Він має в своєму складі 2048 CUDA-ядер, 128 текстурних і 64 растрових блоки. Його базова частота трохи прискорена з еталонних 1443 до 1480 МГц, а динамічна - з 1645 до 1695 МГц. Вбудована GDDR5-пам'ять об'ємом 8 ГБ набрана з мікросхем компанії SK Hynix і працює на рекомендованій ефективній частоті 8008 МГц. 

Але в утиліті PeradatorSense є ще готові профілі розгону. Вибравши профіль «Швидше», частотна формула GPU піднімається до 1555/1770 МГц, а пам'яті - до 8308 МГц. У режимі «Турбо» отримуємо 1630/1845 МГц і 8608 МГц відповідно. До того ж адаптер має підтримку багатьох популярних технологій і API: DirectX 12, OpenGL 4.5, Shader Model 5.0 і NVIDIA PhysX. В інших модифікаціях може використовуватися прискорювач AMD Radeon RX Vega 56 c 8 ГБ HBM2-пам'яті.




Контролер оперативної пам'яті підтримує роботу модулів стандарту DDR4-2666 і LPDDR3-2133 з максимальним об'ємом до 64 ГБ. Тут же встановлено дві 8-гігабайтні плашки DDR4-2400 SK Hynix HMA81GS6AFR8N-UH, які працюють у двоканальному режимі. Для модернізації підсистеми ОЗП є два вільних слоти. На ринку присутні варіанти і з 32 ГБ ОЗП. 

Дискова підсистема Acer Predator Helios 500 представлена ​​двома 256-гігабайтними SSD-накопичувачами SK Hynix HFS256GD9MNE-6200A формату M.2. Вони об'єднані в масив RAID 0 і підключені по шині PCIe 3.0 x4. Завдяки цьому досягаються високі показники продуктивності. Наприклад, у CrystalDiskMark швидкість послідовного читання складає 3382 МБ/с, а записи - 1 898 МБ/с.




В інших конфігураціях можуть використовуватися варіанти з M.2 SSD об'ємом 256 ГБ, 512 ГБ або 1 ТБ в комбінації з HDD на 1 або 2 ТБ. У нашому разі є можливість встановити ще один 2,5-дюймовий накопичувач. 




Набір комунікаційних можливостей представлений інтерфейсами Bluetooth 5.0 і 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi (2 × 2), реалізованими силами передового модуля Killer Wireless-AC 1550i з пропускною спроможністю в 1733 Мбіт/с! За дротове підключення відповідає ще один топовий котролер - Killer E2500, який використовується в флагманських материнських платах і має низку апаратних і програмних переваг для підвищення швидкості обробки ігрового мережевого трафіку. Усе для максимальних перемог!

Модель, що оглядається, потрапляє в руки користувача з безкоштовною ОС Endless або Windows 10 Home. У нас був другий варіант. З набору фірмового ПЗ на особливу увагу заслуговує згадана вище утиліта PeradatorSense, яка дозволяє управляти підсвічуванням, вибрати один з режимів розгону відеокарти, призначити «гарячі клавіші», змінити швидкість обертання вентиляторів СО, стежити за температурою і завантаженням ЦП/ДП, синхронізувати індивідуальні налаштування з різними іграми і отримати швидкий доступ до іншого попередньо встановленого софту, який стане в нагоді геймеру. До речі, розгін доступний тільки при живленні від мережі і при заряді акумулятора більше 40%. А якщо у вас модифікація ноутбука з CPU K-серії (з розблокованим множником), то і його можна буде підрозігнати. 


Бенчмарк




Особливі коментарі зайві. Навіть без розгону Acer Predator Helios 500 PH517-51 (NH.Q3NEU.026) відмінно підходить як для споживання, так і для створення будь-якого контенту. А оверклокінг забезпечує приємний бонус (до 10%) продуктивності у вимогливих до GPU програмах. При цьому система дуже чуйна, а додатки запускаються практично миттєво.


Ігри





Усі ігри були встановлені на зовнішній жорсткий диск Transcend StoreJet 200, який попередньо відформатований у файлову систему NTFS і підключений до інтерфейсу USB 3.1 Type-C. Тестування проходило в режимі «Звичайний».

Але головна стихія ноутбука - ігри! Зв'язка Intel Core i7-8750H, NVIDIA GeForce GTX 1070 і 16 ГБ ОЗП видає понад 100 FPS у популярних кіберспортивних дисциплінах і більше 60 FPS практично у всіх сучасних важких проектах на максимальних налаштуваннях графіки в нативній роздільній здатності. Якщо трохи повозитися з ручними налаштуваннями, то можна отримати такі бажані 144 к/с без особливої ​​втрати в якості картинки. Плюс можна вичавити додаткові кадри, активувавши режим «Турбо». При цьому запасу міцності вистачить для комфортного геймінга в 1080p на найближчі пару років так точно. 


Система охолодження, рівень шуму і температурний режим

Конструкція системи охолодження Acer Predator Helios 500 складається з масиву мідних теплових трубок, великих теплорозподільних пластин, двох двохсегментних радіаторів і пари вентиляторів AeroBlade 3D. Останні мають тонкий металевий профіль лопатей для підвищення ефективності при зменшенні шуму. Забір прохолодного повітря відбувається через перфорацію на основі і над клавіатурою, а нагрітий виводиться через отвори ззаду і з боків. Температура в приміщенні тестової лабораторії на момент проведення вимірювань становила 22°С.


У простої температура всередині корпусу знаходилася на рівні 41°С для процесора і 44°С для відеокарти. СО в такому режимі переходила в пасивний режим і лише зрідка на мить давала про себе знати.  У тесті PCMark 10 Extended, який імітує реальний сценарій використання (текст, таблиці, браузер, обробка фото, відеозв'язок, ігрова графіка), температурні показники піднялися до 56°С для ЦП та 57°С для відеочипа. У такому режимі шум вже помітний, але він не гучний і абсолютно не дратує. 



В іграх (World of Tanks і BFV) або стрес-тесті (AIDA64 + FurMark) температура процесора підвищувалася до позначки 81-92°С, а відеокарти - до 73-74°С. У першому разі частота ядер трималася в діапазоні 3694-3893 МГц, а ДП - 1670-1809 МГц. У другому - 3393 МГц для CPU і 1 771 МГц для GPU.

У режимі «Турбо» при стрес-тесті (AIDA64 + FurMark) частота ядер Intel Core i7-8750H склала 3691 МГц при температурі 93°С, а NVIDIA GeForce GTX 1070 працювала на швидкості +1961 МГц з температурою 67°С. При цьому в звичайному режимі температура відеокарти досягає 74°С за рахунок більш низької швидкості охолоджуючого вентилятора. Проміжний підсумок - система охолодження відмінно справляється з будь-яким навантаженням, демонструючи комфортні температури і пристойний акустичний фон. 

За необхідності можна ввімкнути режим охолодження CoolBoost або зовсім викрутити частоту вентиляторів на максимум. У першому разі в BFV температура ядер і відеокарти не перевищувала 81°С і 63°С, а частоти доходили до 3893 МГц і 1 733 МГц відповідно. Шум помітно підвищується і наближається до кордону дискомфорту. При максимальних швидкостях температури опускаються ще нижче, але частоти вже не ростуть, а ось вуха не витримують і хочеться вимкнути або надіти навушники. Також можна задати вручну оптимальну швидкість вертушок, у тому числі індивідуально для різних додатків. 

Незалежно від типу навантаження, корпус лептопа буде лише теплим. З цим повний порядок. Хіба тільки бічний «вихлоп» буде зігрівати вас холодними зимовими вечорами. А ось у спекотну літню спеку руку з мишкою доведеться відсовувати подалі від шасі. 


Блок живлення, акумулятор і час автономної роботи


У комплекті з ноутбуком постачається важкий 230-ватний (з більш «зарядженими» модифікаціями буде на 330 Вт) блок живлення Acer A12-230P1A. Параметри вхідного сигналу становлять 100 - 240 В при силі струму 3,5 А і частоті 50 - 60 Гц. На виході отримуємо 19,5 В при 11,8 А. У процесі роботи його температура не перевищувала комфортних 40°С.



Acer Predator Helios 500 оснащений незнімним 4-елементним літій-іонним акумулятором щодо невеликої ємності 4810 мА·год (15,4 В, 74 Вт·год). Результати його тестування зведені в таку таблицю (у всіх разах активований Wi-Fi і Bluetooth):



Для подібних машин автономність є другорядним параметром, проте в середньому коштує розраховувати на 1,5-2 години автономної роботи в змішаному режимі. Використовуючи лептоп як «друкарську машинку», можна розтягнути цей показник до 3 годин. Швидкої зарядки немає.


Підсумки


Що таке Acer Predator Helios 500 PH517-51 (NH.Q3NEU.026)? Це першокласна ігрова система в форм-факторі ноутбука. Так, порівняно зі звичайними лептопами - він великий, неповороткий і практично не живе без розетки. Але все це з лишком компенсується високою продуктивністю, відмінним 144-герцовим IPS-екраном і зручною клавіатурою. Подібний ноутбук зручніше брати з собою в дорогу, ніж класичний десктоп разом з супутньою периферією. 

Зв'язка Intel Core i7-8750H, розігнаної NVIDIA GeForce GTX 1070, 16 ГБ ОЗУ і двох SSD в RAID 0 виглядає добре збалансовано і прекрасно підходить для комфортної роботи з самим ресурсоємним софтом і безкомпромісним геймінгом на максимальних налаштуваннях у Full HD. Подібне «залізо» має непоганий запас міцності на найближчі пару років, щоб ви могли балувати себе будь-якими проектами AAA-класу. Розумною платою за масогабарити можна вважати і відмінну систему охолодження, яка легко справляється зі своїми обов'язками, незалежно від типу навантаження, і має гнучкі можливості за індивідуальному налаштуванні. 




До інших плюсів новинки можна віднести високу якість збірки, оригінальний дизайн, наявність всіх найсучасніших портів і інтерфейсів, топові мережеві модулі, а також непогані можливості для подальшої модернізації.  Якщо ноутбук ви берете для робочих цілей, то може засмутити відсутність карт-рідера, але пересічному ігроману він навряд чи стане в нагоді. А ось що дійсно може не сподобатися, так це надмірно яскраві індикатори над клавіатурним блоком, які раз у раз «луплять» прямо в очі, і бічний вихлоп СО, який в спекотні дні може змусити вас автоматично відсувати мишку подалі від корпусу. 

Підсумовуючи все вищесказане, розглянуту конфігурацію Acer Predator Helios 500 можна сміливо рекомендувати до придбання як на роль основної ігрової платформи, так і для заміни робочого ПК для професійної роботи. І все це за цілком прийнятні гроші, як для свого класу!

Переваги:

  • оригінальний зовнішній вигляд;
  • відмінна якість збірки;
  • добротні матеріали конструкції;
  • якісний 17,3-дюймовий Full HD IPS-дисплей з підтримкою NVIDIA G-Sync і частотою оновлення 144 Гц;
  • повнорозмірна клавіатура острівного типу з окремим цифровим блоком і RGB-підсвічуванням;
  • дуже високий рівень продуктивності;
  • два M.2 SSD-накопичувачі з інтерфейсом PCIe 3.0 x4 в RAID 0;
  • високоефективна і відносно тиха СО;
  • наявність всіх необхідних портів і комунікацій;
  • топові мережеві контролери Killer Wireless-AC 1550i і Killer E2500;
  • непогані можливості подальшої модернізації.

Недоліки:

  • надмірно яскраві індикатори на робочій поверхні;
  • виведення гарячого повітря через бічні панелі;
  • відсутність карт-рідера.

Автор: Віктор Єфіменко

Переклад: Лілія Масюк

Джерело: https://gecid.com




14.02.2019 3069
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!