Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
З дитинства нас привчали економити світло, вимикати прилади з мережі й максимально ощадливо ставитися до енергії. Але все б нічого, якби це не створювало нам складнощів.
У двадцять першому столітті на допомогу в цій справі нам приходять нові розробки, такі як розумні розетки від компанії TP-Link. Ці пристрої будуть економити енергію за вас, тільки налаштуйте їх і контролюйте споживання електрики.
Компанія TP-Link пропонує дві моделі на вибір:
Різниця між ними тільки в одній функції - це "моніторинг енергоспоживання". Використовуючи розумну розетку TP-Link моделі HS110В ви легко зможете перевірити кількість споживаної електрики за день, за сім днів або за місяць. Всі інші функції однакові в TP-Link HS100 і HS110.
Розумні розетки дуже зручні у використанні. Для включення або виключення приладу, підключеного в розумну розетку, не обов'язково перебувати вдома, потрібен тільки інтернет. Керуйте часом включення і відключення пристрою, або просто призначте в додатку бажаний розклад роботи пристрою.
Розумні розетки витримують навантаження до 16А, тому відмінно працюють в тандемі з бойлером. У цій статті для прикладу ми візьмемо саме його. Наприклад, у вас цілий день працює бойлер, а якщо ви його вимкнете на час вашої відсутності, він охолоне, а чекати після роботи, поки нагріється бак, не хочеться.
Підключіть його в розумну розетку TP-Link, заходьте в інтернет з телефону і в додатку Kasa просто ввімкныть свій бойлер за дві або три години до вашого приходу додому. Другий варіант - поставити постійний розклад, о котрій годині прилад повинен включатися і о котрій вимкнутися, в такому випадку вам навіть інтернет не буде потрібний.
Також поширена проблема - це включена праску, про яку ми зазвичай згадуємо, коли вже вийшли з дому. Щоб ви не переживали, включайте її через розумну розетку, і ви більше не будете нервувати: заходьте в додаток Kasa і перевіряйте, працює прилад чи ні. Вимикайте його дистанційно, якщо це необхідно.
Перед тим, як підключити будь-який електроприлад до розумної розетки, її потрібно налаштувати. Налаштування в HS100 і HS110 не відрізняються, тому можете легко використовувати цю інструкцію до всіх видів розеток TP-Link.
Налаштування розумної розетки HS100 або HS110:
1. Встановіть на ваш смартфон спеціальний додаток Каsа. Його легко знайти в Google Play або App Store.
2. Зареєструйтеся в програмі Каsа і увійдіть в акаунт.
3. Увімкніть розумну розетку в мережу. Індикатор повинен "загорітися" жовтим або зеленим кольором. Якщо ви такого не спостерігаєте, не переживайте, натисніть зверху розумної розетки маленьку кнопку і утримуйте її близько 5-6 секунд - відбудеться перезавантаження розетки.
4. Підключіться до мережі Wi-Fi, по якій далі будете налаштовувати розумну розетку.
5. У додатку Kasa додайте новий пристрій, вибравши знак "+".
6. Виберіть необхідний тип пристрою "Smart Plug".
7. Натисніть кнопку "Next".
8. Після перевірки підключення, введіть назву для розетки, також можете встановити для неї будь-яку картинку або фотографію, щоб зручніше відрізняти її від інших, якщо підключите кілька.
9. Wi-Fi мережа у вашій розумній розетці в більшості випадків встановлюється автоматично (за замовчуванням).
10. Якщо після підключення до мережі запитується оновлення прошивки, натисніть «погоджуюся».
11. Після завершення налаштування, індикатор розетки загориться зеленим.
12. Розумна розетка з'явилася у вашому додатку Kasa. Тепер ви можете керувати вашої розеткою через інтернет.
Приклад управління розумною розеткою TP-Link
У додатку Kasa в списку пристроїв виберіть вашу розумну розетку і якщо ви використовуєте TP-Link HS110, то побачите поточне навантаження на мережу й термін його служби за сьогодні. Натиснувши на показники, можна побачити і більш детальну статистику.
У верхньому правому куті екрану є кнопка з шестерінкою, яка дає доступ до налаштувань розетки. Тут ви можете змінити назву пристрою, встановити іконку, видалити розетку, включити або вимкнути віддалений доступ.
Знизу в додатку є три закладки:
1. Schedule - розклад для управління роботою вашого електроприладу за часом. Виберіть "+", щоб додати розклад вашій розетці. Налаштування йде майже як в будильнику на телефоні: теж потрібно вибрати дні роботи (кожен день або тільки кілька днів на тиждень). Після чого натискайте "ON" - щоб увімкнути, або "OFF" - щоб вимкнули живлення. Встановіть час, коли ваш розклад буде спрацьовувати.
Наприклад, ваш бойлер, приєднаний до розумної розетки, повинен бути виключений з 22:00 до 05:00, тоді вам знадобиться створити два запити. Один буде вимикати електроприлад о 22:00 (10:00 РМ), а інший, навпаки включати його о 05:00 АМ.
2. Away - режим «у від'їзді». Створено для того, щоб задати час, в який розетка буде включати і вимикати ваш пристрій автоматично. Наприклад, можна підключити освітлення через розумну розетку, щоб створити видимість що хтось є вдома, коли ви поїхали.
3. Timer - щоб просто включити або вимкнути пристрій через заданий проміжок часу.
Ви можете підключити через розумну розетку будь-який пристрій, для якого вам необхідно таке управління. Але не забувайте перед підключенням перевіряти технічні характеристики, щоб потужність не перевищувала допустимих норм та ваш прилад і розумна розетка працювали без перевантажень і порушень.
Поділіться досвідом, чи використовуєте ви розумні розетки і для яких пристроїв?
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка