За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

3D-ручка: цікава іграшка або корисний в господарстві гаджет?

img

На відміну від звичайних ручок, які малюють двовимірні зображення на плоскій поверхні, 3D-ручка здатна малювати прямо в повітрі, створюючи об'ємні об'єкти. Чудо - скажете ви? Зовсім ні! Гаджет, покликаний назавжди змінити наше уявлення про малювання і 3D-друку, сьогодні можна купити практично в будь-якому інтернет-магазині техніки.

3D-ручка - цікавий і корисний гаджет, за допомогою якого можна не тільки розвинути свої художні здібності і проявити фантазію, а й вирішити ряд побутових проблем. Всі представлені на ринку 3D-ручки можна умовно розділити на 2 категорії: холодні і гарячі. Перші використовують для друку швидкотвердіючі смоли, фотополімери. Другі, більш поширені і доступні, друкують пластиковими полімерними сплавами, представленими у вигляді ниток або котушок. 

Принцип роботи

Зовні 3D-ручка «гарячого» типу нагадує збільшену звичайну ручку, однак замість чорнила в ній використовується пластикова нитка. Через спеціальну порожнину в задній частині ручки нитка підводиться прямо до екструдеру. Останній розплавляє пластик і видавлює назовні, де він в долі секунди твердне, формуючи об'ємні фігури. Заміна пластикового прутка в 3D-ручці відбувається за кілька секунд, тому ви можете комбінувати кольори і матеріали прямо в процесі малювання, створюючи унікальні фігури.


Внутрішня конструкція «холодних» ручок дещо відрізняється, оскільки вони не вимагають наявності нагрівальних елементів. Виділені ними смоли миттєво застигають, піддаючись впливу УФ-випромінювача. За рахунок цієї особливості «холодні» ручки абсолютно безпечні в експлуатації і можуть використовуватися навіть для малювання на тілі.

Матеріали

Сучасні «гарячі» ручки створюють об'єкти ABS- або PLA-пластиком:

  • PLA-пластик плавиться при низькій температурі, що дозволяє створювати високоякісні фігури. Цей матеріал вважається екологічним, він піддається біоразкладанню, так як проводиться з натуральних компонентів. 
  • ABS-пластик, незважаючи на незначну схильність до усадки і виділення характерного запаху при роботі, використовується в 3D-ручках набагато частіше. Переваги цього матеріалу - дешевизна, стійкість до зношування й стирання, міцність і довговічність. ABS-пластмаса підходить не тільки для творчості, а й для ремонту виробів. 

Фотополімерні смоли, які використовуються в якості витратних матеріалів для ручок «холодного» типу, не виділяють ніякого запаху. Вони бувають прозорими і різнокольоровими, твердими і еластичними, блискучими і навіть світлонакопичувальними.


Сфера використання

Що можна зробити за допомогою 3D-принтера в мініатюрі? Та все що завгодно! Найчастіше ручки, звичайно ж, застосовують для 3D-малювання. І навіть якщо художник з вас не дуже, не варто впадати у відчай. В інтернеті можна знайти безліч шаблонів для створення макетів всіляких об'єктів - від чоловічків і тварин до реальних архітектурних споруд, наприклад, Ейфелевої вежі. Багато унікальні декоративні фігурки, брелоки і сувеніри, що продаються в інтернеті, виготовляються саме за допомогою 3D-ручок. Повірте, при належному старанні і наявності практики і ви незабаром зможете створювати чудові подарунки для своїх близьких.

3D-ручка дуже корисна для дітей будь-якого віку. Їм вона допоможе розвинути фантазію, просторове мислення і дрібну моторику. До того ж завдяки їй дитина зможе навіть самостійно створювати собі улюблені іграшки - чи не про це ви мріяли в дитинстві?

Крім творчості, 3D-ручка стане в нагоді в побуті. З нею ви за кілька секунд скріпите розламані пластикові деталі або відновите розхитані кріплення, усуньте механічні пошкодження техніки та побутових предметів, а може, і власноруч створите функціональний науковий прототип. За допомогою 3D-ручки можна не тільки ремонтувати, але і виробляти необхідні вам вироби, будь то оригінальний чохол для смартфона, декоративне блюдце, рукоять для ножа або навіть кімнатні тапочки.


Техніка безпеки

Купуючи 3D-ручку собі або дитині, варто розуміти, що це електрична техніка, а значить її експлуатація вимагає дотримання правил безпеки. По-перше, кінчик ручок "гарячого" типу в процесі роботи може розігріватися до температури +250°С і більше, тому дотик до нього загрожує опіком. По-друге, ручку, як і будь-який інший електроприлад, слід берегти від контактів з водою, а її провід не можна сильно згинати щоб уникнути пошкоджень ізоляції.

Саме ж сировину, що використовується для малювання (пластик або фотополімери), на щастя, абсолютно безпечно і нетоксичний.

23.08.2018 3115
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!