За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Вибираємо планшет для роботи, ігор, перегляду фільмів та інших завдань

img

При побіжному погляді здається, що планшет (таблет) – це смартфон зі збільшеним екраном. Незважаючи на подібність, дані гаджет орієнтовані різні ніші. Тому, вибираючи таблет, не можна орієнтуватися на досвід, який ви отримали від користування смартфона.

На які характеристики планшета варто звернути увагу, і де на вас можуть чекати "підводні камені", розповідаємо в цій статті. Також вас можуть зацікавити наші рейтинги планшетів, для яких ми відбираємо варті уваги моделі із різних цінових сегментів.

 

Зміст:


 

Типи планшетів

Таблети ділять на кілька типів залежно від їх компонування та спеціалізації:

  • Класичні планшети. Аксесуари для серфінгу інтернету, перегляду фільмів, простих ігор. Ця категорія не має чітких критеріїв, тому в неї потрапляють планшети початкового рівня та просунуті девайси, за характеристиками близькі до ноутбуків.

  • Ігрові. Геймерські планшети виділяються потужною начинкою (8-ядерні процесори 2+ ГГц, 8+ ГБ ОЗП, накопичувач на 128+ ГБ) та хорошим екраном (9+ дюймів, роздільна здатність 1920x1200 і більше, матриця зі швидким відгуком). Це позначається на ціні: більшість ігрових моделей коштують від 10 тисяч гривень.

 

Примітка: якщо планшет є геймерським, це не означає, що вам буде на ньому зручно грати. У них акцент робиться на продуктивність, а не ергономіку. Тому відразу подумайте про те, щоб купити сумісний із платформою геймпад.

Ігровий планшет із під'єднаним геймпадом

  • Захищені. Планшети з протиударним корпусом та склом Gorilla Glass. Зазвичай відповідають стандарту пило- та вологозахисту IP67 або IP68 (докладніше про стандарти захисту IP читайте у нашій статті). Призначені для використання в екстремальних умовах, військовій та будівельній сферах.

Захищений планшет

  • Для офісної роботи. Таблети, які дозволяють працювати з документами. Підтримують підключення клавіатури та мишки, мають екран 10+". В цій категорії найкраще себе показують планшети на Windows, оскільки дозволяють працювати зі стандартним пакетом офісних програм.

  • Трансформери (планшети-ноутбуки). Мають формат класичного ноутбука, але за необхідності можна від'єднати екран і використовувати як таблет.

Планшет-трансформер

  • Графічні планшети. Спеціалізовані моделі для дизайнерів та художників. При цьому не всі графічні планшети мають формат звичайного таблета.

 

Операційна система

У наш час все більше функцій переходить у хмару, і без проблем запускаються на гаджетах із різними операційними системами. Але до ідеалу поки що далеко, тому при виборі потрібно враховувати фактор ОС. Від операційної системи залежатиме, які програми вам будуть доступні.

У наш час найпопулярнішими є 3 операційні системи:

  • Android. Найпоширеніша ОС, яка зустрічається як на бюджетних, так і на топових таблетах. Під Android існує багато ігор та програм, причому більшість із них можна скачати безкоштовно.

  • Windows. ОС ідентична тій, що використовується на ПК. Завдяки цьому можна використовувати десктопні версії програм. Це дозволяє користуватися звичними інструментами, незалежно від того, на якій платформі ви виконуєте роботу.

Планшет на ОС Віндовз

  • iOS. Власна розробка Apple, яка використовується на iPad. Її перевагою є те, що вона оптимізована під конкретну начинку, що дозволяє краще розкрити потенціал пристрою. Тому айпади можуть вигравати за продуктивністю у планшетів інших виробників, навіть якщо поступаються їм за характеристиками. Мінусом iOS є те, що програми можна завантажувати тільки в AppStore, де більшість із них є платними.

 

На деяких планшетах поєднуються системи Android та Windows, і користувач може перемикатися між ними.

 

Характеристики дисплея

Хороший екран – це не тільки якість зображення, але й про ваш комфорт. "Мильна" картинка призводить до розфокусування зору, через що очі швидше втомлюються.

 

Матриця

Від типу матриці залежить точність передачі кольору, яскравість та контрастність картинки.

  • ТFT. Рідкокристалічні екрани на основі тонкоплівкових транзисторів, в яких кожен піксель керується окремим транзистором. Головною перевагою дисплеїв ТFT є їхня ціна, тому найчастіше вони використовуються на бюджетних планшетах. Також сильною стороною називають швидкий відгук, що важливо у іграх. Недоліками матриць ТFT у порівнянні з іншими типами є мала щільність пікселів (картинка може виглядати зернистою) та ненасичені кольори (у порівнянні з іншими матрицями).

  • IPS. Матриці IPS мають найоптимальніше співвідношення якості картинки та ціни. Мають хорошу колірну передачу і контрастність, що робить зображення насиченим. PLS – більш просунута версія IPS, яка вирізняється вищою щільністю пікселів.

  • OLED. Матриці, які створені на основі органічних самосвітних світлодіодів. На момент написання статті мають найкращу якість картинки, виграючи за контрастністю, яскравістю і точністю передачі кольору. Недоліком є ціна, тому OLED-матриці використовуюється лише на планшетах преміум сегменту. AMOLED і Super AMOLED є більш сучасними версіями технології OLED, в яких кожен піксель управляється окремим транзистором, що підвищує контрастність.

Планшет з OLED-матрицею

Примітка: Apple у своїх гаджетах використовує дисплеї Retina. Це маркетингова назва, яка не пов'язана з технологією виробництва. Retina та Liquid Retina – IPS-матриці, а Super Retina – OLED.

 

Діагональ

Великий екран підвищує комфорт роботи на планшеті, але при виборі не слід забувати, що широка діагональ позначається на компактності.

  • 7-8". Головна перевага подібних планшетів – компактність. При цьому вони не набагато більші за сучасні смартфони, у яких діагональ становить в основному 6,5+". Тобто відчуття від використання будуть схожі: для браузера та соцмереж такого екрану достатньо, але при перегляді фільмів може виникати дискомфорт. Також планшети з діагоналлю 7-8" можуть стати альтернативою портативній ігровій консолі типу Steam Deck або Nintendo Switch.

  • 8-10". На такому екрані набагато зручніше друкувати і дивитися фільми, але все ж для тривалої роботи цього недостатньо. Такі планшети досить легкі і компактні, але для їх використання потрібно задіяти обидві руки.

  • 10-11". Діагоналі екрану достатньо, щоб працювати з документами, малювати. Якщо довго тримати такий планшет в руках, то вони починають втомлюватися. Тому подумайте про те, щоб купити чохол, який може виступати в ролі опори для встановлення на стіл.

  • 11+". Для роботи з документами, мультимедіа, комфортного перегляду фільмів.

Широкоформатний планшет для художників

Не слід забувати про те, що великий екран потребує більше енергії для роботи. Рекомендовану енергоємність батареї планшета в залежності від діагоналі дисплея ви знайдете трохи нижче.

Якщо ви вибирайте таблет для використання його з дроном, врахуйте розмір тримачів. Зазвичай кріплення для пульта розраховані на девайси з діагоналлю до 10 дюймів.

 

Роздільна здатність

Діагональ не варто вибирати у відриві від роздільної здатності. Інакше ніяких переваг від великого екрану ви не отримаєте, адже картинка буде поганенькою.

 

Діагональ

Рекомендована мінімальна роздільна здатність

7-8"

1024х600 (але краще 1280х800)

8-10"

1280х800

10-11"

1920х1080

11+"

2000х1200

 

При виборі можна також орієнтуватися на щільність пікселів (PPI), оскільки ця характеристика відображає співвідношення діагоналі та роздільної здатності. Для планшетів рекомендований PPI повинен становити щонайменше 200-250. Якщо щільність нижча, то ви неозброєним поглядом бачитимете пікселі, через що картинка може здаватися зернистою. У дисплеїв iPad щільність пікселів становить 264+ PPI, тому дисплеї Retina зазвичай виглядають краще ніж у конкурентів.

 

Примітка: Рекомендовано тримати планшет на відстані не менше 40 см від очей. Якщо підносити його ближче, то пікселі будуть видно навіть за PPI 200+.

 

Начинка та продуктивність

Процесор (CPU) – ключовий компонент, який визначає продуктивність таблету. При виборі враховують його тактову частоту та кількість ядер.

Частота процесора – кількість операцій, які він може виконати за секунду. Якщо ви вибираєте планшет, щоб сидіти у браузері, дивитися фільми, то буде достатньо CPU на 1,2 ГГц. Для ігор рекомендований показник: 2+ ГГц. Цього вистачить навіть для запуску на таблеті портованих ігор, для яких раніше був потрібен комп'ютер.

Кількість ядер процесора впливає на багатозадачність. Наприклад, 2-ядерні CPU ще актуальні, але при запуску кількох додатків вони можуть самостійно закриватися. Рекомендується купувати мінімум 4-ядерні планшети, а якщо ви хочете досягти максимальної багатозадачності – 8-ядерні.

Також є сенс розібратися в особливостях ядер. Наприклад, у процесорах Apple M2 8 ядер, але одночасно вони працюють нечасто. 4 ядра є енергоефективними, і використовуються для легких завдань. Ще 4 – високопродуктивні, у них ставка зроблена на продуктивність, і вони запускаються в іграх та інших "важких" додатках.

Потужний планшет для ігор

Виробник процесора менш важливий, але є певна залежність між CPU та операційною системою. Так, Qualcomm Snapdragon вважаються найкращими процесорами для ОС Android, виробник MediaTek випускає хороші рішення для бюджетних планшетів. Таблети на ОС Windows роблять на базі Intel, які також використовуються у ПК та ноутбуках.

 

Крім процесора продуктивність залежить від обсягу оперативної пам'яті. Мінімальний розмір ОЗП, який рекомендується для сучасного планшета – 3 ГБ, але краще розглядати моделі з 4 ГБ. Такі вимоги вказані у багатьох додатках та іграх. Якщо ви працюватимете зі специфічними програмами, то може знадобитися до 8 ГБ або навіть 12 ГБ ОЗП.

 

У пункті про операційні системи ми вже згадували, що важливу роль відіграє оптимізація. Тому два планшети з однаковими параметрами на папері можуть показати різну продуктивність на практиці. Тобто, перед покупкою бажано вивчити результати тестів продуктивності.

Також тести корисно вивчати, оскільки за тривалої роботи на максимальних навантаженнях комплектуючі можуть почати грітися. Через це виникає тротлінг – різке падіння продуктивності процесора. Зазвичай, ця проблема характерна для бюджетних планшетів.

 

Мінімальний рекомендований об'єм накопичувача для планшета – 32 ГБ. Але навіть із 32 ГБ ви можете зіткнутися з її дефіцитом. (На цей випадок вам може допомогти наша стаття про очищення пам'яті мобільних гаджетів.)

Мінімальний обсяг накопичувача, з яким можна комфортно працювати та грати у більшість ігор – 64 ГБ. Якщо ви хочете встановити відразу кілька вимогливих ігор, зберегти купу відосів та музики, щоб було чим зайнятися на випадок відсутності інтернету, варто подумати про модель з накопичувачем 128 ГБ або 250 ГБ.

Якщо ви не впевнені в тому, що вам вистачить пам'яті, вибирайте планшет з можливістю встановити microSD. Тут варто враховувати, що картка пам'яті дозволяє зберігати медіа, але на неї вдасться перемістити далеко не всі програми та ігри.

 

Батарея та зарядка

Не забувайте про те, що чим потужнішими є комплектуючі та більшим екран, тим вище енергоспоживання. Тому перед покупкою високопродуктивного планшета уточнюйте на скільки вистачає батареї.

Вважається, що планшету з діагоналлю до 7 дюймів потрібна батарея мінімум на 4500 мА год, для 8-9" –  5000 мА год, для 10+" – 7000 мА год. Це забезпечить автономність у районі 8-10 годин.

Планшет з клавіатурою

Якщо автономність вас не влаштовує, подумайте про покупку повербанку. У нашому блозі ви знайдете докладну інструкцію з вибору УМБ, а також актуальні рейтинги повербанків.

Якщо планшет має хорошу автономність, бажано щоб він підтримував швидку зарядку. Адже на зарядку АКБ великої ємності витрачається більше часу.

Бездротова зарядка – цікава фішка, але не можна сказати, щоб вона суттєво підвищувала комфорт використання планшета.

 

Підтримка SIM та можливість телефонувати

Серед планшетів можна назвати умовну категорію “домашніх” гаджетів. У них відсутній слот для SIM-карти, а тому інтернет доступний лише через Wi-Fi.

 

Примітка: звісно, за необхідності можна роздати інтернет зі смартфона, але в такому випадку батарея буде розряджатися відразу на двох гаджетах, що не завжди допустимо.

 

Якщо ви плануєте використовувати планшет на вулиці, без мобільного інтернету не обійтися. Тому неодмінно уточніть, чи можна встановити в нього сімку. Деякі моделі підтримують 2 SIM-картки.

2 слоти під сімки

Також зверніть увагу, що навіть якщо таблет дозволяє встановити сімку, це не означає, що є можливість здійснювати дзвінки. У ряді планшетів SIM-картка призначена лише для виходу до інтернету.

Варто уточнити, який стандарт мобільного Інтернету підтримується. Деякі планшети працюють лише у 3G. Це краще, ніж нічого, але для сучасного користувача потрібна швидкість 4G. Ряд таблетів підтримує стандарт 5G, але в Україні на початок 2023 року ще не готова інфраструктура для запуску цього стандарту зв'язку.

 

Камери

Основну (задню) камеру на планшеті використовують не так часто, тому її якість не має особливої ролі при виборі. Якщо ви все ж плануєте використовувати її для зйомки, зверніть увагу не тільки на роздільну здатність, але і на наявність спалаху і стабілізації, на кратність зуму.

Фронтальна камера використовується для відеодзвінків, тому відіграє важливішу роль ніж основна. Щоб отримати зображення FullHD, вистачить роздільної здатності камери в 2+ Мп.

 

Інтерфейси підключення:

  • Type-C. Стандартний роз'єм для підключення зарядного пристрою. Крім того він може використовуватися, щоб підключити дротову мишку або клавіатуру, навушники.

  • microUSB. Цей роз'єм все ще часто зустрічається, але поступово витісняється Type-C. Останньому він програє у швидкості зарядки і передачі даних.

  • USB. Іноді використовується в планшетах на Windows, щоб підключати периферію, флеш-накопичувачі.

  • HDMI чи microHDMI. Дані роз'єми дозволяють без додаткового налаштування підключитися до монітора, що може бути корисним для дизайнерів і геймерів. Про інші способи з'єднати смартфон або планшет з монітором читайте в нашій тематичній статті.

  • Слот картки пам'яті. У деяких таблетах є слот швидкого доступу, який дозволяє замінити картку microSD. Більшості користувачів він не потрібен, але корисний для фотографів і відеооператорів, оскільки дозволяє швидко переставити карту пам'яті з камери.

  • Jack 3.5 мм. Аудіороз'єм для підключення навушників або колонок. Є не у всіх планшетах, тому що в сучасних моделях вважається, що для навушників використовуватимуть роз'єм Type-C або Bluetooth .

Порти планшета для підключення

Бездротові технології

  • Wi-Fi. Зверніть увагу на версію Wi-Fi, оскільки вона впливає на максимальну швидкість бездротового Інтернету. Найшвидшими вважаються покоління Wi-Fi 5 та Wi-Fi 6. При цьому враховуйте, що для високої швидкості інтернету вам знадобиться відповідний роутер. У нас на сайті є докладна стаття про те, як вибрати хороший роутер.

  • Bluetooth. Насамперед цікавий тим, що дозволяє підключати бездротові аксесуари: навушники, мишку, клавіатуру. Якщо ви користуєтеся бездротовими навушниками, зверніть увагу на версію Bluetooth. Щоб слухати музику в Lossless якості, потрібний Bluetooth 5.1. Більш ранні покоління мають недостатню для цього швидкість передачі.

  • NFC. Модуль найчастіше використовується для безконтактної оплати, але на цьому його функції не обмежуються. Як іще він може бути корисним, читайте в нашій статті про технологію NFC.

 

Виробники

Виробник при виборі відіграє меншу роль, ніж характеристики планшета. Проте, не варто його повністю ігнорувати. Наприклад, уточніть, чи має компанія офіційного представника в Україні – від цього залежатиме, наскільки просто (і чи можна взагалі) отримати гарантійне обслуговування.

Також великі виробники можуть запропонувати просунуті фішки. Наприклад, планшети Samsung, починаючи від Tab S4, підтримують функцію DeX, яка дозволяє підключатися до монітора, і робить девайс аналогом бюджетного комп'ютера. iPad часто купують власники інших гаджетів Apple, оскільки в екосистемі вони краще розкривають свій потенціал.

 

Примітка: якщо ви хочете заощадити, але не жертвувати при цбому продуктивністю або якістю, зверніть увагу на уцінені планшети на нашому сайті. До цієї категорії потрапляють девайси з подряпинами на корпусі, пошкодженою коробкою та іншими недоліками, які не впливають на продуктивність, але можуть забезпечити помітну знижку.

 


Підсумки: короткі поради щодо вибору

  • Для військових. Перед покупкою потрібно уточнити, для яких цілей буде використовуватися гаджет, адже вимоги до планшетів для роботи з дронами і для артилеристів будуть відрізнятися. Крім продуктивності та захищеності, врахуйте яскравість. З великою ймовірністю планшет буде використовуватися на вулиці, і щоб при денному освітленні було добре видно зображення, потрібна яскравість 300+ ніт.

  • Ігровий. Роздільна здатність FullHD, CPU на 4+ ядра з частотою 2+ГГц, ОЗП 4+ ГБ. Також рекомендується звернути увагу на те, скільки торкань підтримує сенсор: найкращі можуть розпізнавати 10 торкань одночасно, що спрощує контроль у динамічних моментах гри.

  • Для бізнесу. Якщо вам часто доводиться працювати «на ходу», влаштовувати відеодзвінки в найнесподіваніших місцях, то найкращим варіантом буде планшет-трансформер.

  • Для дизайнерів та художників. Багато дизайнерів віддають перевагу планшетам Apple. Айпади полюбили за топовий екран та наявність функціональних графічних редакторів під iOS. Також не варто забувати про графічні планшети, створені спеціально для роботи з візуальним контентом.

  • Для дітей. Щоб дитині було зручно користуватися таблетом, він повинен бути невеликим – 7-10". Особливу увагу приділіть матриці (бажано IPS або OLED) та роздільній здатності (мінімум FullHD): якщо зображення буде поганим, дитина може підносити планшет ближче до обличчя, що не піде на користь зору.

Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!