За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Огляд Nikon D610 body (VBA430AE): фотографуємо "по-дорослому"

img

Минуло не так вже багато часу з тих пір, як в любительському сегменті почали з'являтися фотокамери з повнокадровим сенсором. На що здатні такі камери і в чому їх відмінності, ми і спробуємо дізнатися на прикладі Nikon D610.

Дизайн нічим не відрізняється від «дзеркального»: великий хват, байонет, зручне розташування органів управління. Відмінності від аматорських камер з урізаним сенсором в основному стосуються функціоналу, а так само можна габаритів (760 г) і захищеності корпусу (магнієвий сплав). Все це вже говорить про те, що фотоапарат знаходиться в іншому класі.

Почнемо по порядку. Лицьова сторона фотокамери вже починає "лякати" користувача розсипом кнопок. Крім засувки об'єктива і предпросмотра зображення, біля основи байонета з правого боку, є кнопка визначення режиму роботи автофокусу об'єктиву (АФ). Здавалося б, дивне рішення, адже практично всі об'єктиви сьогодні оснащені змінними режимами. Але повірте, коли починаєш використовувати функціонал управління повною мірою, від нього складно відмовитися. Зліва від байонета в нижній частині знаходитися програмована кнопка "Fn", ще одне поліпшення на користь повноформатної камери. Цікаво, що кнопку попереднього перегляду виробник зробив програмованої. Трохи вище байонета є ще дві кнопки: BKT (Брекетинг) та управління спалахом. Розміщення першої винесено на лицьову панель не даремно, адже в складних умовах зйомки, а тим більше, коли просто немає часу налаштовувати цю опцію з меню камери, простіше натиснути її і камера сама зробить три знімка. До речі комбінацію і кількість знімків можна визначити заздалегідь, схематично це виглядає так: + / 0 / -, 0 / -, 0 / +. Наявність в камери спалаху спірно, але перед нами все ж девайс для аматорів. Але всі кнопки знаходяться в межах досяжності.

Nikon D610

Переходимо до верхньої межі. Колесо вибору режимів розташовано зліва, що під стати серйозною техніці. Але варто уважніше придивитися до нього, як стає ясно, що це не так. Режим "SCENE" явно не вписується в антураж, а режими "Auto" і "Без спалаху" можна було б зробити замінними, як у випадку з одними установками "U1", "U2". На два останніх можна відразу "навісити" настройки зйомки панорам і портретів. Під диском вибору режимів є ще один диск - "Диск режимів зйомки". Користувачеві доступно 8 режимів (S, Cl, Ch, Q, Qc, "Автоспуск", "Дистанційне управління", "Mup"). Без винятку всі режими корисні, але виділяються із загального ряду два: "Q" - тихий спуск затвора, популярний буде у любителів пофоткать тварин, "Mup" - спуск затвора з піднятим дзеркалом, необхідний при виключенні вібрації камери. Фіксується нижній диск спеціальною клямкою, яка знаходиться поруч.

Ще одним надбанням 610-й буде наявність монохромного екрану. Для чого? Перше - на ньому відображаються всі параметри з налаштування камери, другий - це дозволить відключити основний екран для економії батареї. Третє - це просто зручно.

Винесена на верхню грань і кнопка виміру експозиції (2016 точок). Незрозуміло для чого, адже ви поставили один рівень виміру і задоволені своїми знімками? У більшості випадків підходить "Матричний" завмер, але коли дуже часто відбувається зміна сюжетів, об'єктів і розмірів, то тут вже просто необхідно міняти принцип виміру експозиції. Причому це хочеться робити швидко. Тут же, на верхній грані знаходиться управління експозицією, "Запис відео" і "Спуск затвора", суміщений з важелем "On / Off".

Nikon D610

Кнопкове управління на задній панелі розподілено по обидві сторони від екрана і також сприяють швидкому управлінню камерою. З усього достатку керуючих елементів виділимо блокування точки АФ, швидкий доступ настройки Балансу Білого і ISO (Авто, ISO 100-25600). Всі інші кнопки за своїм функціоналом повторюють функції «дзеркальних" систем молодшого рівня (Перегляд, видалення, AEL, Фото / Відео, і т.д.).

Екран в камері під стати "тушці" - великий, чіткий і яскравий (3,2 ", 921 тис. точок.).

Повнокадрова матриця має розмір 35,9 x24, 0 мм і дозвіл 24,7 Мп. Вся електронна начинка управляється потужним процесором EXPEED 3.

Що стосується особливостей камери, то в 610-й є режим предустановленного HDR. Знімки при його активації виходять дуже якісні. Сумно, але працює він тільки з форматом JPEG. У RAW можна теж спробувати знімати з розширеним динамічним діапазоном, але часу витратите більше, а результат залишиться незмінним.

Оцінять фотолюбителі наявність і двох слотів для карт SD, з можливістю запису за трьома схемами (почергове заповнення / дублювання / Карта 1 - JPEG, Карта 2 RAW).

Nikon D610

Від перекосу камери врятує вбудований двовісний рівень, правда в видошукачі буде відображатися тільки горизонтальна смуга.

Не гребує камера підключенням бездротових модулів GPS і Wi-Fi, хоча у того ж Canon D6 вони вже вбудовані.

Додаткове обладнання «чіпляється» до фотоапарата через мультіраз'ем, HDMI, microUSB. Є можливість підключення мікрофону і навушників.

Висновок

Nikon D610 - орієнтований на дорослих фотолюбителів, але професіонали теж будуть задоволені цією камерою.

Перший аргумент у бік покупки Nikon D610 це її вартість, адже профкамери коштують набагато дорожче, а можливості в функціоналі практично однакові. Перехід же на більш дорогу камеру буде обумовлений наявністю FX-сенсора і швидкістю управління параметрами.

22.06.2014 95
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!