За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

AMD Ryzen 5 2600: сильний в номіналі та в розгоні

img

6-ядерний процесор з підтримкою 12-поточного режиму і розблокованого множника. Виглядає, як відмінний варіант для універсальної домашньої системи. Але чи є в такій покупці підводні камені? Зараз все дізнаєтеся!

Актуальність покупки 


Багатопотоковість стала справжнім трендом останніх років: виробники програм та ігор активно впроваджують її підтримку в уже існуючі проекти і пишуть нові з урахуванням її можливостей. Деякі ігри навіть відмовляються запускатися, якщо бачать у процесора лише 2 потоки. Тому при покупці досить потужної універсальної домашньої системи з запасом на майбутнє краще відразу орієнтуватися на моделі з 8-12 потоками. На цю роль відмінно підходить AMD Ryzen 5 2600, який пропонує 6 повноцінних ядер з підтримкою 12-поточного режиму їх роботи. Ще пару років тому про таку модель в сегменті $ 210 можна було тільки мріяти, а зараз це реальність.


Платформа Socket AM4 пробуде на ринку як мінімум до 2020 року. А це означає, що ви можете зібрати систему зараз, а через рік-два оновити лише процесор на ще більш потужний варіант. Intel ж зазвичай припиняє підтримку платформи вже через 1-2 роки. Тому з позиції можливого апгрейда AMD виглядає краще.

Комплектація і конструкція



Процесор AMD Ryzen 5 2600 поставляється в симпатичній картонній коробці в комплекті з наклейкою, інструкцією і кольором AMD Wraith Stealth. Конструкція охолоджувача складається з невеликого алюмінієвого радіатора і одного осьового вентилятора. Він впорається з 65-ватним процесором в номіналі. При цьому радує надійне і зручне кріплення з пружними гвинтами і наявність термоінтерфейсу на підставі, тому окремо термопасту купувати не доведеться. Якщо ж ви плануєте розганяти процесор або просто хочете по максимуму використовувати його потенціал, то краще відразу подумати про покупку більш потужної системи охолодження.


На лицьовій стороні ЦП можна не тільки побачити його назву, а й дізнатися дату і місце виробництва. Зі зворотного боку причаїлися понад 1300 контактів, тому будьте обережні при установці, щоб не погнути їх.

Технічні характеристики


Базова частота AMD Ryzen 5 2600 заявлена ​​на рівні 3,4 ГГц, а динамічна досягає 3,9 ГГц. Нагадаємо, що у його попередника (Ryzen 5 1600) показники становлять 3,2 і 3,6 ГГц відповідно. Тобто маємо різницю в 200 - 300 МГц. До того ж технологія динамічного розгону у чіпів другого покоління працює краще, тому різниця в реальних задачах може бути вище, адже Ryzen 5 1600 при навантаженні на 2 і більше потоків скидає частоту до 3,4 ГГц. У свою чергу Ryzen 5 2600 на стрес-тесті показує заявлені 3,9 ГГц.

Конфігурація кеш-пам'яті у новинки не змінилася в порівнянні з попередником: як і раніше маємо 3 МБ L2 і 16 МБ L3. Це більше кеша і він працює швидше, ніж у Intel Core i5-8400. А ось контролер оперативної пам'яті гарантовано підтримує модулі стандарту DDR4-2933 МГц в двоканальному режимі. При бажанні можна побавитися розгоном пам'яті, але тут вже як пощастить.

Вбудованого відеоядра у процесора немає, тому разом з ним обов'язково потрібно буде використовувати дискретну відеокарту.

Тестування

Сучасні домашні системи - це не тільки ігри, а ще й обробка фото, кодування відео, створення роликів, запуск мультимедіа, серфінг в інтернеті і маса інших завдань. Тому тестування почнемо з синтетичних бенчмарків, які дозволяють оцінити продуктивність новинки і її конкурентів в подібних сценаріях.


В середньому AMD Ryzen 5 2600 виявився краще за своїх опонентів на 10-11%. А це означає, що витяг архіву, створення відеороликів або робота в мультизадачному режимі пройде швидше, і ви не будете втрачати дорогоцінний час.

А тепер давайте подивимося, як виглядає ситуація в іграх.


В цілому AMD Ryzen 5 2600 виявився на 12% краще свого попередника. У свою чергу Intel Core i5-8400 обходить новинку на 22%.

Але у процесора AMD є козир в рукаві у вигляді розблокованого множника, що дозволило нам підняти тактову частоту до 4,15 ГГц для всіх ядер. Звичайно, штатна система охолодження з таким навантаженням не впорається, тому обов'язково потрібно використовувати ефективний сторонній кулер.


Після розгону показники AMD Ryzen 5 2600 на синтетичних тестах збільшилися на 12%.


Не обійшлося без поліпшення і в іграх - в середньому показники піднялися на 10-14%.

Висновки


У підсумку виходить, що AMD Ryzen 5 2600 відмінно підходить для створення універсальної домашньої системи з широким спектром завдань. З його допомогою можна комфортно працювати в мультизадачному режимі, коли у вас відкрито з десяток вкладок в веб-браузері, грає музичний плеєр на фоновому режимі, кодується ролик для YouTube-каналу або соцмереж, відкриті кілька месенджерів і новий епізод улюбленого серіалу.

Для актуальних і майбутніх ігор його також цілком вистачить. Так, конкурент в особі Intel Core i5-8400 видає більший фреймрейт в іграх, але і поточних показників буде достатньо для комфортного геймплея. Тим більше що опонент показує меншу продуктивність в звичайних повсякденних завданнях. А сама платформа Socket AM4 залишиться на ринку до 2020 року включно, тому в майбутньому зможете оновити процесор, не змінюючи інших комплектуючих, що дуже зручно, адже з Intel такий фокус не пройде.

03.08.2018 8800
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!