Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Неозброєним поглядом видно, що створюючи модель Olympus E-P5 інженери черпали натхнення від старенької плівковою зеркалки Olympus F. Але в чому ж відмінність нового покоління бездзеркальних апаратів серії Реn від попередників? Давайте розберемося.
Корпус "ретро-камери" може здатися завеликим, але це помилкове відчуття, адже її габарити складають всього 122х69х37 мм при вазі 378 р. Порівнюючи модель E-P5 з M-E5, можна помітити зменшення за габаритами - це пов'язано із зникненням видошукача. При цьому у камери дуже зручний "хват", завдяки виступу на передній панелі, стилізованому під шкіру, і гумовому упору з тильного боку. Інтерфейсні роз'єми, USB і HDMI, заховані під гумовою кришкою з правого боку. На нижній панелі відсік для батареї, карти пам'яті і гніздо для штатива. Тут є цікава особливість: гайка трохи зміщена від центру, що дозволить відкрити акумуляторний відсік, навіть не відгвинчуючи штативну майданчик. Дуже зручно, при заміні карти пам'яті або батареї.
Оформлення верхній панелі наближене до дзеркальним камерам, органи управління знаходяться в правій частині. Тут знаходяться втоплений селектор режимів, спуск затвора, кнопка Fn і важіль харчування камери. Так, так, саме "важіль", тепер за його позицією можна визначати в якому стані апарат: "спить" або виключений. По центру розміщений "черевик", двоканальний мікрофон і прячущаяся спалах. Кнопка її активації знаходиться на тильній стороні і сильно випирає, так що, може статися, що спалах вискочить прямо в сумці.
Ще дві відмінності знаходяться на тильній стороні. Перше - це РК-екран (3 ", 1037000). Тепер він має висувний шарнір і розгортається вгору і вниз, що робить зйомку в нестандартних положеннях комфортніше. Також на задній панелі знаходяться органи управління, стандартні для більшості камер: 5-позиційний навіпад, кнопки запису, перегляду, видалення і кнопка меню камери. Друге удосконалення - це важіль визначення режимів роботи "коліс" управління, їх у камері два, на тильній і передній панелях. Установка селектора в положення "1", призначає "тильному" колесу міняти діафрагму, а фронтальному - Експопоправка (+ / - 5 EV). Положення "2" - дозволяє змінити баланс білого і значення ISO.
Управління і меню камери не зазнали жодних змін. Хіба що додати деякі опції да витримка. У E-P5 досить швидкий механічний затвор (1/8000), властивий професійним камерам. Ви запитаєте, для чого? Так, китова оптика (14 - 42 мм, f / 3,5-5,6) не володіє такою светопропускающей здатністю, а от з оптикою f / 1,8, апаратку може знадобитися така витримка, при яскравому освітленні з мінімальним числом діафрагми, без використання затемняющих фільтрів. З такою швидкістю затвора можна запросто зняти швидко протікає процес.
Додана також опція серійної зйомки із затримкою (Time-lapse), яка з кадрів склеює відеоролик. Але вона обмежується лише 99 кадрами.
Наявність Wi-Fi модуля додає апарату привабливості. Реалізовано з'єднання по QR-кодами, чим вам не інноваційний прорив! Дозволяє створити два профілі: для "чужих" (тільки вивантаження знімків), і "хазяйський" (більш поглиблене управління камерою). І знову тут є одне "Але": бездротове управління зйомкою доступно тільки в "автоматі". Хоча конкуренти вже давно випустили на ринок безкоштовну утиліту, де доступні всі налаштування камери за допомогою Wi-Fi.
Технічні "плюшки" гаджета на прийнятному рівні: сенсор CMOS на 16 Мп з фізичним розміром 4/3 "(кроп 2), потужний процесор TruePic VI до 9 кадр / с (до 18 фото в RAW / JPEG - без обмежень). Система автофокусування досить швидка і точна, і в режимі стежить фокусу здатна робити чіткі знімки до 5 кадр / с. Система ручного фокуса (14х), опціонально забезпечена підсвічуванням контрастних країв, для точності при наведенні різкості на об'єкт.
Всі цифрові камери вже давно використовують стабілізацію. Одні виробники встановлюють електронну стабілізацію, інші оптичну. У Olympus вирішили обійти всіх - E-P5 забезпечений обома видами стабілізації. Вибір виду стабілізації доступний з меню камери. До того ж, "матрична" стабілізація має орієнтацію по 5-ти осях.
Olympus E-P5 Pen може похвалитися і відмінною ергономікою. Взяти хоча б до уваги швидкий затвор і швидкість синхронізації спалаху (1/350 - вбудована, 1/250 - зовнішня). Комплектної батареї вистачить на 400 знімків на одному заряді. Можна також знімати відео 180р (30 кадр / с), з попередньо встановленими режимами і з застосуванням "творчої зони".
Висновок
У фотоапараті E-P5 від Оlympus вдало переплелися нотки ностальгії з сучасними цифровими технологіями.
Камера підійде не тільки початківцям, але і професійним фотографам, в якості другої камери. Величезний вибір аксесуарів від змінних об'єктивів і видошукачів, а так само знімні насадки і фільтри істотно розширює функціональність апарату.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на рахунок
Угода
Помилка