За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Для чого потрібен ПБЖ і чи можна без нього жити?

img

Прагнення вберегти дорогі електроприлади і комп'ютерну техніку - одна з головних причин, через які й були розроблені джерела безперебійного живлення (ІБП). Розглянемо, які особливості мають ці пристрої, і кому вони необхідні.

Якщо ви думаєте про придбання ДБЖ, то вас може зацікавити наш рейтинг безперебійників.

 

Призначення пристрою

 

Масове використання ПБЖ, відомих, також, під абревіатурою UPS (Uninterruptible Power Supplies), почалося з появою персональних комп'ютерів і стрімким зростанням кількості електронної інформації. Дані, що знаходяться в оперативній пам'яті обчислювального обладнання, при аварійному відключенні електромережі невідворотно зникають. Часто це призводить до серйозних фінансових втрат. Програміст, письменник або просто оператор, який тривалий час працював над створенням програми, написанням роману або внесенням даних в базу, може втратити останні напрацювання, а то і зовсім буде змушений почати роботу з нуля при раптовому відключенні енергії. Тому професіонали, які цінують свій час, намагаються запобігти подібним ситуаціям, встановлюючи відповідні їх потребам ДБЖ.

 

Навіть найпростіші моделі безперебійників дозволяють зберегти цілісність інформації та коректно відключити електрообладнання. Для цього, вони оснащуються звуковою та світловою сигналізацією, що повідомляє про пропажу або критичному зниженні напруги в мережі. Усередині кожного ПБЖ є акумуляторна батарея, яка підключається при появі проблеми. Це дає час закінчити роботу, завершити всі операції і правильно вийти з системи.

Корисно використовувати бесперебійники і просто для захисту домашньої або офісної електроніки від збоїв - іноді це допомагає уникнути псування і продовжує життя електроустаткування.

Головний критерій вибору ДБЖ - за потужністю і часом роботи підключеної техніки. Якщо має значення тільки збереження інформації, то досить, щоб джерело забезпечило 5-10 хвилин використання. У тих випадках, коли завданням приладу є безперервна робота ПК при відключенні живлення, вибирають моделі, розраховані не менше ніж на 20-30 хвилин роботи.

Потужність ПБЖ повинна відповідати потужності пристроїв, що підключається до нього.

 

  • для більшості домашніх ПК, навіть з урахуванням монітора, досить джерела на 400-600 Вт;
  • ігровий комп'ютер з потужною відеокартою і продуктивним процесором може потребувати 600-1000 Вт.

 

Звертають увагу і на кількість і тип роз'ємів на джерелі. Чим більше техніки буде підключатися до приладу, тим важливіше цей критерій. Має значення і додатковий захист від високовольтного імпульсу - пристрій, який її забезпечує, дозволяє підключати через ПБЖ телефонну лінію або кабель від модему.

 

Інші параметри

 

Серед інших характеристик, можна відзначити зв'язок з ПК. З комп'ютера можна налаштовувати параметри джерела, встановлювати додаткове програмне забезпечення. Цікавою особливістю є і індикація роботи пристрою - для цього на корпусі може бути екран або кілька світлодіодних індикаторів.

 

Більш складні вироби мають додаткові корисні особливості:

 

  • захист від різких «провалів» і перевищення максимально допустимого напруги;
  • фільтрація високочастотних перешкод і високовольтних імпульсів;
  • нормалізація синусоїдальної форми сигналу. 

 

Під час вибору відповідного джерела, варто також передбачити можливість заміни його батареї протягом 1-2 років. При наявності можливості такої заміни ПБЖ прослужить значно довше.

Придбання джерела безперебійного живлення не завжди необхідне. Іноді без нього можна і обійтися - наприклад, якщо у вас недорогий або старий комп'ютер, на якому ви не зберігайте нічого цінного. Прилад не потрібен, якщо на ПК періодично створюється резервна копія інформації, або мережа завжди працює стабільно, а стрибків напруги не відбувається.

Рекомендується покупка ПБЖ, якщо бувають перепади напруги або трапляються відключення електроенергії. Не варто економити на покупці ПБЖ для робочого ПК, адже втрата робочих даних може стати серйозною проблемою і спричинити непередбачені витрати на відновлення техніки та інформації. Такий прилад бажано мати для нової дорогої техніки, ремонт якої може обійтися дорого і забрати багато часу. До речі, виробники обладнання не покривають такі випадки гарантією.

12.07.2019 4253
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!